Łaciaty Olek Czarna Bródka – Twój koci rzecznik prasowy :) Drukuj Email

Olek_sygn

 

Imię: Olek
Płeć: kocur
Wiek: około 2-3 lata

Futerko: krówkowe czyli biały w czarne łaty albo na odwrót

W schronisku od: 16 listopad 2011

Odrobaczanie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak

 

Historia i charakter: Olek to kot z tzw. interwencji. Oznacza to, że trafił on do schroniskowego weterynarza jako kot znaleziony lub odebrany w związku ze złą sytuacją w jakiej się znalazł. Następnie, z gabinetu weterynarza został przeniesiony do schroniska. I w sumie jego historia jest już bardzo długa i bardzo smutna, bo ta, którą znamy ma już prawie rok. Za jakiś moment minie rok jak Olek siedzi za kratami schroniska. A to dla kota dużo za długo. I ciężko wyczuć dlaczego tak jest. Bo przecież Olek jest przeuroczym kotem! Wyraz mordki ma niebywale sympatyczny i oryginalny. Piękne oczy, słuszną wielkość i niebywałą puchatość. Do tego jest wielce rozmownym kotem! No może problemem jest to, że zawsze chce mieć ostatnie zdanie a to może się niektórym nie podobać ;) Olek jest też kotem charakternym – nie da sobie w kaszę dmuchać. I to nie tylko chodzi o współwięźniów, Olek startuje z łapami do każdego psa jakiego tylko zobaczy. Nie odpuści i tyle. Także na pewno w jego przyszłym domu psa być nie może. Z kotami Olek dogaduje się o tyle, o ile. O ile inne koty będą schodzić mu z drogi. Nadawałby się na pierwszego kota w domu, do późniejszego dokocenia kociakiem. Bo jednak Olek to kot, który sam w domu mógłby się nudzić. No chyba, że duzi zapewniliby mu dużo zabawy i różnych innych, kocich atrakcji. Olek jest cudownym, aktywnym i żywiołowym kotem. W schronisku jest mu źle, jest podenerwowany, ciągle czujny, ciągle spięty, jakby wciąż musiał być w pełnej gotowości do walki i obrony. Jeszcze do niedawna Olek witał wszystkich odwiedzających naszą Kociarnię, teraz, po tak długim czasie odsiadki już tego nie robi. Dobry humor, który zawsze mu dopisywał ustąpił miejsca smutkowi, rezygnacji i wycofaniu. To już naprawdę zbyt długa odsiadka, nawet jak dla takiego luzaka jak kocur Olek…

 

Jakiego domu szukamy: na pewno szukamy domu bez psów i raczej też bez kotów. Ewentualnie z kotem spolegliwym, który nie będzie chciał z Olkiem walczyć. Na pewno Olka uda się dokocić przyszłościowo małym kociakiem z którym Olek bez problemu powinien się dogadać. Szukamy domu świadomego, że bierze dużego, charakternego kocura z bujną wyobraźnią. Kota aktywnego i energicznego. Olek mógłby też trafić do domu wychodzącego ale bezpiecznego, zwłaszcza, że wystartuje do każdego psa, którego zobaczy a z takiego spotkania może nie wyjść cało. Szukamy domu, który pokocha Olka właśnie za to, jakim jest, za jego wyjątkowość i charakter. Olek jest kotem zdrowym, nie ma żadnych objawów chorobowych ale dobrze by było by nowi Duzi Olka zafundowali mu porządny przegląd po-schroniskowy u weterynarza, łącznie z badaniami krwi i moczu. Nie wiemy co z Olkiem działo się przed schroniskiem, więc dobrze by było wiedzieć co w Olku piszczy.

Olek jest kotem zdrowym, czystym i kuwetkowym.

 

Najchętniej oddajemy koty do domów niewychodzących (dla ich bezpieczeństwa). Jeśli chcesz dać kocurowi prawdziwy, dobry dom, skontaktuj się z nami. Prześlemy informacje o zasadach adopcji. Olek mieszka w Opolu, ale zawsze istnieje możliwość transportu w obrębie prawie całej Polski. W większości przypadków prosimy o zgodę na wizytę przed-adopcyjną. Zawsze staramy się z nowym domem utrzymywać kontakt, zawsze służyć radą i pomocą niezależnie od czasu, który minął od adopcji.

 

 

Kontakt (najchętniej mailowy):

Patrycja Kwiatkowska
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
GG: 387777
tel. 505 127 519 (wieczorami i w weekendy)

 

lub

 

Hanna
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 515 071 889

 

1 2 3 4