Melanżowy Pandek o turkusowych oczach – Kot nad Koty Drukuj Email

Pandek_syg

 

30 września 2012 Pandzisław ruszył w długą drogę po szczęście. Przejechał całą Polskę po skosie, z Opola do Olsztyna. W Olsztynie czekał na niego nowy dom i nowa rodzina. Pani Joanna wraz z rodziną długo czekali na Pandka i przyjęli go iście po królewsku. Po roku pobytu w schronisku Pandek będzie już tylko szczęśliwy!

 


 

 

 

Imię: Pandek
Płeć: kocur
Wiek: około 5 lat

Futerko: bardzo oryginalne, bure ale nie pręgowane tylko piękny jednolity melanż

W schronisku od: koniec września 2011


Odrobaczanie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak


 

Historia i charakter: kolejna „zwykła” kocia historia. Dlaczego zwykła? Bo jak większość naszych pensjonariuszy, tak samo i Pandek został znaleziony na ulicy i przywieziony do Schroniska. Jak większość naszych kotów jest oswojony, kuwetkowy i miziasty – czyli miał dom. I jak większość, stracił go niewiadomo dlaczego i niewiadomo kiedy. Pandzik jest przepięknym, bardzo oryginalnie umaszczonym i przekochanym kocurem. Jest dorosły ale wciąż młody, energiczny i wesoły. Troszkę nam łobuzuje zaczepiając współwięźniów. Pandek to taki słodki łobuziak. Uwielbia się bawić, uwielbia się przytulać, cudownie mruczy. Nie przepada jednak za braniem na ręce czy trzymaniem na siłę na kolanach. Ale na pewno jest w 100% pro-ludzkim kotem. Pandek, prócz bardzo wyjątkowego futerka ma jeszcze jedną, wyjątkową cechę – turkusowe oczy. Pierwszy raz spotkaliśmy kota o oczach w tym kolorze. Są po prostu niesamowite!

Pandek, kiedy trafił do nas miał silne zapalenie dziąseł. Próbowaliśmy je leczyć na ile, w warunkach schroniska, się dało ale póki co, udaje nam się stan zapalny jedynie zaleczyć. Pandek potrzebuje wizyty u dobrego weterynarza, dobrej, domowej opieki, odpowiednich leków. Stany zapalne dziąseł u kotów to dość uciążliwa przypadłość ponieważ ciężko ją wyleczyć i lubi nawracać. Na szczęście nie generuje to jakoś znacząco wysokich kosztów oraz nie jest wymagające jeśli chodzi o opiekuna kota. Ale trzeba o niej pamiętać i zawsze próbować pomóc kotu i załagodzić zapalenie. Nie wykluczone, że w dobrym domu przy odpowiedniej diecie i dobrym samopoczuciu psychicznym kota zapalenie odpuści. Pandek ma zrobiony test w kierunku FIV/FeLV oczywiście z wynikiem negatywnym, ma też wykonane ogólne badania krwi, które też są poprawne (prócz widocznego w morfologii stanu zapalnego wywołanego przez chorobę dziąseł). W ostatnich tygodniach Pandek podupadł nam na zdrowiu. Mimo prawidłowych wyników krwi, mimo leków na chore dziąsła, kot chudnie, traci chęć mycia się, jest smutny. Pandek chyba się psychicznie poddaje, dlatego dobry dom dla niego jest sprawą tak ważną i tak bardzo pilną.


Jakiego domu szukamy: dla Pandka szukamy dobrego i odpowiedzialnego domu, ludzi przy których nic już nigdy nie stanie się mu złego, ludzi, którzy nigdy go nie wyrzucą. Pandek nie jest raczej kotem dla zupełnie małych dzieci. Nie możemy zagwarantować, że będzie zawsze cierpliwie znosił nadmiar czułości. Tutaj dużo zależałoby od odpowiedzialności rodziców. Pandek byłby dobrym kompanem dla innego kota ale najlepiej kociaka lub młodego, równie wesołego kota. Nie nadaje się raczej na towarzysza kotów starszych i statecznych oraz zdeklarowanych jedynaków czy terytorialistów. Pandek jest dość charakternym kotem. Lubi się bawić ale nie da sobie w kaszę dmuchać.

 

Najchętniej oddajemy koty do domów niewychodzących (dla ich bezpieczeństwa) ale w przypadku Pandka bezpieczny dom wychodzący byłby mile widziany. Jeśli chcesz dać Pandzikowi prawdziwy, dobry dom, skontaktuj się z nami. Prześlemy informacje o zasadach adopcji. Kocur mieszka w Opolu, ale zawsze istnieje możliwość transportu w obrębie prawie całej Polski. W większości przypadków prosimy o zgodę na wizytę przed-adopcyjną.

 

Kontakt (najchętniej mailowy):

Patrycja Kwiatkowska
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
GG: 387777
tel. 505 127 519 (wieczorami i w weekendy)

lub

Hanna
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 515 071 889

 

Pandek.jpg 1 2 3 4 5