Wcale niestary Puszkin – prawdziwie dumny, wyjątkowy kocur Drukuj Email

Puszkin_sygn

 

Pod koniec sierpnia Puszkin podupadł na zdrowiu. Dzięki szybkiej akcji i cudem znalezionemu domowi tymczasowemu udało się Pusiowi uratować zdrowie i życie. Puszkin skradł serca Dużym, którzy użyczyli mu tymczasowego lokum. I tym o to sposobem Puszkin zdobył sobie dom stały. Dzieli go z naszą Parysą, Zuzą i kilkoma innymi kocimi rezydentami. Jest kotem wielce szczęśliwym.

 


 

 

 

Imię: Puszkin
Płeć: kocur
Wiek: około 8 lat

Futerko: bure-pręgowane z dużą ilością białego

W schronisku od: 22 marzec 2012

Odrobaczanie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak


Historia i charakter: o historii Puszkina nie ma zbytnio co pisać. Jak często się zdarza, kocur nagle zmaterializował się na blokowej klatce, w budynku przy ulicy Dzierżona w Opolu. Ale koty tak mają, dość często nagle, ni stąd ni zowąd, pojawiają się na czyjejś klatce schodowej. Tak też postanowił i uczynił nasz Puszkin. Kiedy do nas trafił był potwornie zmęczony, sponiewierany i wystraszony. Przez pierwsze dni głównie spał, zaszyty głęboko w gąbkowe posłanie. Dopiero po jakimś czasie pozwolił się bliżej poznać. I to chyba tyle jego historii, przynajmniej tej, znanej nam. Natomiast o charakterze Puszkina i o nim samym mogłabym pisać elaboraty! Nie będę nawet starać się ukryć, że darzę Puszka ogromnym uczuciem i gdyby tylko nasz koci dom był jeszcze trochę bardziej gumowy, nie oddałabym Puszkina nikomu. Niestety domy nie są z gumy a nie sztuką jest nabrać tyle kotów, żeby nie dać już rady się nimi dobrze opiekować. Dlatego chcę znaleźć dla Puszkina dom. Najlepszy z najlepszych. Puszkin w swoim boksie zajął dużą i wygodną szufladę, opuszcza ją tylko wtedy gdy do boksu wchodzi człowiek zainteresowany właśnie nim. Bo po cóż innego wychodzić z szuflady? Miejsce to, duże i dość wygodne, absolutnie nie jest odpowiednie dla tak cudownego kota! Puszkin najlepiej prezentowałby się na rozłożystym fotelu lub w sypialnianych pieleszach a najlepiej to chyba tylko na kolanach swojego człowieka. Puszkin kocha ludzi. Mimo swoich dość dużych gabarytów uwielbia być brany na ręce, tulony, głaskany, czochrany. Zawsze dosłownie się wgapia tymi swoimi pięknymi oczami w ludzia i widać, że prosi o zainteresowanie, o ludzki dotyk, o przytulenie. Puszkin jest przepięknym kotem – dużym, postawnym a do tego słodko papuśnym. Nie wiem w jakie jeszcze słowa mogłabym ubrać zalety tego kota – jest przepiękny, jest łagodny i kochany, jest bardzo, bardzo wyjątkowy tylko przez to, jaki jest. Ciężko to opisać, Puszkina trzeba poznać. Zobaczyć go, dotknąć, pogłaskać. A wtedy wszystko staje się jasne…

Jakiego domu szukamy: Puszkin poszukuje bardzo, bardzo dobrego domu. Domu, który będzie go kochał i dbał o niego jak najlepiej. Bardzo byśmy chcieli by już zawsze zapewnione miał odpowiednie dla siebie posiłki oraz zagwarantowane bezpieczeństwo. By znalazł szacunek i dużo miłości bo, jak każdy z resztą kot, jest tego wart. Puszkin w tej chwili jest zdrowy, nie wykazuje żadnych oznak choroby. Jednak ze względu na swój wiek i historię życia nowy dom powinien zadbać o kontrolne badanie krwi i moczu oraz pamiętać o kontroli zdrowia Puszkina w przyszłości. Puszkin jest kotem w sile wieku, przy odpowiedniej opiece ma przed sobą drugie tyle albo i więcej lat, potrzebuje tylko na to szansy, szansy jaką jest dobry dom.
Puszkin jest kotem zdrowym, czystym i kuwetkowym.

Najchętniej oddajemy koty do domów niewychodzących (dla ich bezpieczeństwa). Jeśli chcesz dać kocurowi prawdziwy, dobry dom, skontaktuj się z nami. Prześlemy informacje o zasadach adopcji. Puszkin mieszka w Opolu, ale zawsze istnieje możliwość transportu w obrębie prawie całej Polski. W większości przypadków prosimy o zgodę na wizytę przed-adopcyjną.

 

Kontakt (najchętniej mailowy):

 

Patrycja Kwiatkowska
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
GG: 387777
tel. 505 127 519 (wieczorami i w weekendy)

lub

Hanna
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 515 071 889

 

Puszkin.jpg 1 2 3 4 5