Bura koteczka Izula – kiedyś skrzywdzona, dziś wierzy w nowy dom. Drukuj Email

Iza_sygn

 

Początkiem lutego 2013 Iza trafiła do swojego nowego, wymarzonego domku. Jest teraz mieszkanką pod opolskiego Ozimka. Z pierwszych wieści z domu wiemy, że wszystko się dobrze układa. Powodzenia!

 


 

 

 

 

Imię: Iza
Płeć: kotka
Wiek: około 6 lat (ale to bardzo, bardzo na „oko”)

Futerko: kocia klasyka – bure-pręgowane

W schronisku od: wrzesień 2012

Odrobaczanie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak


Historia i charakter: koty trafiające do schroniska nie często miewają jakąś historię. Jeśli już, to raczej taką bardzo krótką, której staramy się domyślać. Iza trafiła z ulicy prosto do gabinetu weterynarza. Błąkająca się po ulicach Opola wyglądała bardzo, bardzo źle. Chorobliwie chuda, zaklejone ropą oczy i nos. I rana. Ogromna, jątrząca się rana po lewej stronie miednicy. Łapa musiała być uszkodzona już od jakiegoś czasu bo mięśnie lewego uda uległy już zanikowi. Samochód? „Człowiek”? A może pies? W takich momentach to nie jest już ważne. Ważny jest kot, jego zdrowie i życie. I udało się. Iza pod dobrą opieką, przy odpowiednim leczeniu i stale pełnej misce pięknie wyszła z kataru. Przybrała na wadze. A paskudna rana w końcu zaczęła się goić. To wszystko świadczy o tym, że Iza ma silny organizm a jej wola życia jest ogromna. Ale ile tej woli życia i tych kocich sił starczy na przetrwanie w schronisku?  Tego nie wie już nikt. Niestety życie i statystyka są przeciwko kotce. Iza została oceniona na około 6 lat. Ile ma naprawdę, tego się określić nie da. Może być dużo młodszą ale zniszczoną życiem kotką. Może być nieco starsza. Na pewno przy dobrej opiece, w kochającym domu Iza ma szansę na jeszcze wiele lat szczęśliwego życia. Pozostało jedynie ten dom znaleźć.
Iza ma wspaniały charakter. Jest bardzo milusią i przytulastą kotką. W schronisku, już na sam widok człowieka Iza od razu zaczyna głośno mruczeć i udeptywać łapami, choćby powietrze. Dosłownie cała się trzęsie ze szczęścia. Wystarczy, że widzi człowieka… To, co dzieje się, gdy się do jej boksu wejdzie, gdy zacznie się Izulę głaskać to już jest po prostu eksplozja szczęścia! Tej kotuni, tak bardzo dotkniętej przez los, tak bardzo skrzywdzonej, wystarczy tylko obecność człowieka, jego dotyk by już nic poza człowiekiem się nie liczyło. Iza oddaje człowiekowi całą siebie. Iza jest też bardzo grzecznym i spokojnym kotem. Oczywiście przepada za zabawkami, myszkami i piłeczkami ale nie świruje już tak jak małe kocię. Nie zadziera z innymi kotami, nie wdaje się w żadne bójki. Rana na udzie jest już w pełni zagojona, jednak czas w którym łapa nie mogła być normalnie użytkowana pozostawił swój ślad – mięśnie i łapa już nigdy nie będą w pełni  sprawne. Natomiast nie sprawiają kotce ani żadnego bólu ani żadnych problemów w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

 

Jakiego domu szukamy: jak zwykle, poszukujemy bardzo, bardzo dobrego domu. Domu, który będzie Izę kochał i dbał o nią jak najlepiej. Bardzo byśmy chcieli by już zawsze zapewnione miała odpowiednie dla siebie posiłki oraz zagwarantowane bezpieczeństwo. By znalazła szacunek i dużo miłości bo, jak każdy z resztą kot, jest tego warta. Izula w tej chwili jest zdrowa, nie wykazuje żadnych oznak choroby. Jednak ze względu na swój prawdopodobny wiek i historię życia nowy dom powinien zadbać o kontrolne badanie krwi i moczu oraz pamiętać o kontroli zdrowia Izy w przyszłości. Iza jest kotem w sile wieku, jest kotem dorosłym ale absolutnie nie starym! Przy odpowiedniej opiece ma przed sobą wiele lat życia, potrzebuje tylko na to szansy. Szansy jaką jest dobry dom.

Izabela jest kotem zdrowym, czystym i kuwetkowym.

 

Ze względu na uraz łapy dla Izy szukamy domu niewychodzącego. Iza nie jest w pełni sprawnym kotem i nie poradzi sobie w przypadku niebezpieczeństwa na dworze. Jeśli chcesz dać koteczce prawdziwy, dobry dom, skontaktuj się z nami. Prześlemy informacje o zasadach adopcji. Iza mieszka w Opolu, ale zawsze istnieje możliwość transportu w obrębie prawie całej Polski. W większości przypadków prosimy o zgodę na wizytę przed-adopcyjną. Zawsze staramy się z nowym domem utrzymywać kontakt, zawsze służyć radą i pomocą niezależnie od czasu, który minął od adopcji.

 

Kontakt (najchętniej mailowy):

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
ul. Torowa 9, 45-073 Opole
tel. 77 45 45 902, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wolontariuszka Patrycja Kwiatkowska
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
GG: 387777
tel. 505 127 519 (wieczorami i w weekendy)

 

Iza.jpg 1 2 3 4 5