O nas Drukuj Email

Strona tworzona jest przez wolontariuszy opolskiego Schroniska. Jesteśmy wielkimi miłośnikami kotów. Staramy się zrobić jak najwięcej by schroniskowe warunki były dla nich jak najbardziej znośne, by dobre domy znajdywały się jak najszybciej. By koty, które niejednokrotnie trafiają do schroniska już skrzywdzone, nigdy więcej krzywdy nie zaznały. By ich nowe domy ofiarowały im taką opiekę, jaka się kotu należy.

Jak na razie jest nas kilka osób ale z nadzieją liczymy na tendencje wzrostowe!

 


 

patrycja
Patrycja Kwiatkowska
– kotami i pomocą kotom zajmuję się od 2005. Wszystko zaczęło się od pewnego lutowego wieczoru, kiedy to los postawił nam na wycieraczce wielką, czarną i drącą się kupę futra. Dzięki Toffikowi poznałam koty w ogóle. Legły w gruzach wszelkie mity o kotach samotnikach, kociej złośliwości czy wredności, mity o kocim smrodzie i roznoszeniu chorób. O tym, że muszą żyć wolne, na ulicy, że nie potrzebują człowieka. Toffik uświadomił mi jeszcze jedną ważną rzecz – sytuację bezdomnych kotów w Opolu. To dzięki niemu zaczęłam pomagać. Pod koniec 2005 roku trafiłam do jednego z prywatnych opolskich przytulisk. Tam poznałam moją największą kocią miłość – Matyldę. Matylda była kotką, która przeżyła panleukopenię. Była kotką neurologiczną, miała problemy z koordynacją i chodzeniem. Ale była najbardziej wyjątkowym i najwspanialszym kotem na świecie. Niestety Matylda odeszła od nas nagle 25.11.09 [*] Pokonała ją padaczka. Matylda bardzo dużo nauczyła mnie o kocich chorobach oraz o opiece nad kotem specjalnej troski. W między czasie pomagałam jeszcze w jednym przytulisku aż, w 2006 roku, na dobre zagościłam w opolskim schronisku. Tutaj pomagam do dziś. Zajmuję się logistyczną stroną pomocy – zdobywaniem funduszy i darczyńców, zakupem karmy, leków i wszystkiego co kotom potrzebne. Wożę też koty do nowych domów (w ramach możliwości oczywiście). Od śmierci Matyldy staram się być domem tymczasowym dla najbardziej potrzebujących kotów.

Mam wrażenie, że za każdą wizytą w schronisku, z każdym nowopoznanym kotem uczę się nowych rzeczy o tych fascynujących zwierzętach. Po prostu – mam kota na punkcie kotów!

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

TO MIESJCE CZEKA NA CIEBIE!